Kůzlátka, kůzlátka…

Už jednu pohádku jsme tu na recenzi měli, tak proč v nich nepokračovat. Všude je plno krváků, detektivek, slaďáků, fantazáren a scifáren. Ale na pohádky pro nejmenší, naše další čtecí generace, nikdo moc nenarážím. A proto jsem se rozhodla, že pohádky prostě budou! A na kom jiném si je hlavně vyzkoušet, než na naší nejmenší člence Hranatého týmu:-)

Takže naše malá má na cestě svůj druhý recenzní výtisk a tentokrát od nakladatelství Portál. Z jejich první knihy , kterou jsme tu měli na recenzi, jsme byli nadšení. Mami, kdy už konečně umřeš jsme byli nadšení a tak se už neskutečně těšíme na pohádku.

A cože nám to pěkného přijde? No přeci novinka Kůzlátka! 

pictureprovider (1)

Ilustrace – to bylo první, co mě praštilo do oka. Jsou krásné a hrozně se mi líbí ta jinakost. To byl důvod, proč jsem se na knihu podívala trochu víc. A bác! Druhá věc – je to oboustranné..z jedné strany kůzlátka zlobí a z druhé už ne. Líbí se mi ten nápad, tak jsem zvědavá, jak se bude líbit naší malé, až jí dostane do spárů:-)

A co o knize píše oficiální anotace?

Dvě pohádky o kůzlátkách spojené do jedné knihy: „Pohádka o kůzlátkách, ale poslušných“ a „Pohádka o kůzlátkách, ale neposlušných“.
Známou pohádku o neposlušných kůzlátkách převyprávěla Mária Rázusová-Martáková, Jaroslava Blažková vymyslela pohádku o poslušných kůzlátkách, která se hloupému vlkovi vysmějí, a za jejich poslušnost se jim dostane zasloužené odměny. Obě pohádky jsou filigránsky spojené do jednoho svazku, který lze číst z obou stran. Půvab knížky podtrhují osobité ilustrace vynikajícího slovenského ilustrátora Vladimíra Krále.
Mária Rázusová-Martáková (1905 – 1964) byla slovenská básnířka, dramatička, překladatelka a autorka literatury pro děti a mládež. Za přínos slovenské literatuře získala v roce 1966 im memoriam Cena Fraňa Kráľa.
Jaroslava Blažková (1933) je slovenská prozaička, publicistka a autorka knih pro děti a mládež. Pracovala v Československém rozhlasu a v redakci deníku Smena, od roku 1968 žije v Kanadě.
Za tvorbu pro děti získala cenu UNESCO H. Ch. Andersena.
Vladimír Král (1974) je slovenský ilustrátor, designér, scénický výtvarník a režisér animovaných filmů. Ilustroval řadu dětských knih, mimo jiné knihu „Analfabeta Negramotná“ Jána Uličianského (česky 2013 Práh) nebo „Vánoční mystérium“ Josteina Gaardera.

 

Discover more from HRANATÉ šitíčko

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading