Stará tajemství

pizap-com14803686163251

 

David Raker. Cílevědomý buldok, který si jde za svým cílem, i kdyby ho to mělo stát život. Jeho smysl pro spravedlnost se mu již jednou stal málem osudnou. Ale pátrání po nezvěstných ženách, mužích, rodinách má v krvi. A kdo jiný by jim měl pomoci? Kdo jiný by je měl hledat, když všichni ostatní to již vzdali?
Soukromý vyšetřovatel Raker se zotavuje po těžkém zranění a je přesvědčen, že zbytek života prožije ve staré chalupě, uprostřed rybářské vesnice, v klidu a pohodlí. Chladným ho nechá i nález mrtvého muže, vyplaveného na pobřeží. Své dny žije bez vzrušení, bez jakéhokoliv dobrodružství. Ale člověk míní, osud mění. A snad právě díky osudu mu zaklepe na dveře jeho studentská láska Emily. Nejde o žádné vzpomínkové setkání, kdy si budou vzájemně hledět do očí a vyznávat se ze starých citů. Emilina sestra Carrie  spolu s manželem  Paulem a dcerami Anabell a Olivií, zmizela. Zničehonic, uprostřed vaření večeře. Stůl byl prostřený, na sporáku bublající hrnce, ale dům prázdný. Rodina zmizela beze stopy. A zůstaly jen nezodpovězené otázky.

Před pěti měsíci jsem na pár minut zemřel. A nyní jsem se chystal znovu vrhnout do světa zmizelých….

Pátrání v domě pohřešovaných žádnou odpověď, kam se rodina poděla, nepřinese. Běžný dům, běžné starosti, radosti, fotografie…. A právě o fotografii nakonec půjde. O fotografii, kterou Carrie objeví na návštěvě u doktora Erica Schlitze, ke kterému dochází se starší dcerou Bellou po vážné nehodě. Na první pohled na ní není nic zvláštního, tři muži, zdá se, že staří přátelé. Raker musí zapojit veškerý svůj důvtip a inteligenci, aby přišel na to, co tyto muže spojuje a jak moc je důležitý stín muže v pozadí. Pátrá ve vysoké společnosti, cestuje do Las Vegas a naráží na jméno muže, který bez milosti likviduje vše, co mu přijde do cesty. Cornell. Kdo je to? Pro koho dělá špinavou práci a kdo mu za ni platí?

Jakmile jsem došel k prvnímu domku, kvílení větru přešlo do temného šepotu, podivného, znepokojivého zvuku, který připomínal šum lidských hlasů – jako by v domech stále někdo žil….

Je spousta indicií, které by měly vést k nalezení rodiny, ale všechna se zdají být falešná. Stejně jako mrtvá pobřežní vesnice Miln Cross, vybydlená, zničená přírodní katastrofou, kde zůstaly jen obvodové zdi prázdných, zpustošených domů. Byla snad Carrie s rodinou převezena sem? Nebo měl starý zahradník pravdu, když tvrdil, že je viděl na pozemku bohatého podnikatele Cartera Grahama ve Fernmooru? Rakerovi navíc v cestě stojí místní inspektor Rocastle, který, zdá se, v pátrání po rodině příliš neuspěl a ani se o to nesnažil.
Příběh  se zamotává a záhad přibývá. Zjistí, že tajemný muž na fotografii, staré 40 let, s iniciály D.K. má co skrývat. Rozuzlení je šokující a neuvěřitelné. Tak šokující, že Rakerovi opět půjde o život a nejen jeho.

pizap-com14803680760341

Setkala jsem se s autorem, Timem Weaverem již po druhé. A i tentokrát mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v osobách příběhu a časech. Minulost splývá s přítomností a těch jmen je tolik, že jsem se chvíli ztrácela. Ale když jsem se začetla, jen těžko jsem knihu odkládala. Stránku za stránkou jsem pátrala spolu s oblíbeným Davidem Rakerem po rodině, jako bych ji znala. A konec, ten mě tak šokoval, že jsem si vyvrcholení musela přečíst dvakrát.
Tim Weaver mistrně vpletl do svého příběhu časové období, které mě osobně fascinuje. A proto s čistým svědomím tuto knihu doporučuji všem, kteří mají rádi rádi spletité, tajemné a dech beroucí thrillery.

Mé velké díky patří Mystery Press za poskytnutí recenzního e-booku.
 
Kniha:     Není cesty zpět
Autor:     Tim Weaver
Stran:     400
Vydal:    Mystery Press
V roce:   2016

Discover more from HRANATÉ šitíčko

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading