Řád Templářů žije

Řád Templářů údajně zanikl roku 1312. Ale co když ne? Možná stále existuje a střeží tajemství, které by mohlo otřást vírou milionů lidí…

 

Pařížskou čtvrtí Marais otřese  mohutný výbuch a dům na Place des Vosges je v plamenech.

O stovky kilometrů dál se obhájce Langford Reilly dozvídá, že v tom domě zemřela jeho sestra Janet spolu s adoptovaným synem Jeffem. Úmysl nebo jen strašná nehoda?

Při pátrání po posledních dnech života sestry objevuje v její pozůstalosti náboženský obraz, koupený v zapadlém starožitnictví. Přiveze si ho domů a vůbec netuší, že tím rozehrává nebezpečnou hru se smrtí, jejíž tajemství sahá až do roku 1312, k legendami opředenému rodu Templářů.

Využívá svých starých kontaktů, kdy působil jako tajný agent „Agentury“ a pátrá po příčině, proč se ho někdo snaží zabít a pro koho je starý obraz tak nebezpečný, že se neštítí ničeho.

Cestuje s agentkou Gurt do Francie, Itálie a ve Vatikánu pátrá po otci Suniérovi, který by mohl vnést více světla do klubka záhad.

Souběžně s přítomností sledujeme, pomocí zápisků, příběh chudého mnicha Pietra ze Sicílie. Ten se nechává zlákat vidinou lepšího života v kruhu Templářů a odjíždí z kláštera s rytířem Guillaumem De Poitiers. To, čeho je svědkem, otřese jeho vírou. A litovat začíná v okamžiku, kdy král Filip zahájí kruté pronásledování všech rytířů Templářského řádu. Avšak dřív, než je odsouzen k smrti, učiní vzácný objev a ukryje jej.

Případ Pegasus bych se vůbec nebála přirovnat ke knihám Steva Berryho! Má stejné tempo, stejnou dávku tajemství a záhad, která přetrvávají celá staletí a nuda je u této knihy naprosto neznámý pojem.

Za recenzní e-book patří mé díky Mystery Press.

 

Kniha:        Případ Pegasus

Autor:       Gregg Loomis

Stran:       304

Vydal:       Mystery Press

ISBN:       978-80-88096-31-3

 

Discover more from HRANATÉ šitíčko

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading