Lahodně s Ellou


A je to tady! Na cestě ke mně domů je můj první recenzní výtisk a já se nemůžu dočkat! A hned knížka, po které jsem už nějakou dobu koukala. Pokaždé, když jsem šla kolem obchodu s knihami, tak se na mě tak lákavě usmívala. Já ale šla vždycky dál a jen po ní lítostivě švidrala.

Tímto bych chtěla poděkovat Martinus.cz, díky kterému už brzy najdu na poště balíček s kuchařkou od známé foodblogerky Elly Woodward.

Musím říci, že recenzovat kuchařku je pro mě taková výzva. Abych byla s recenzí spokojená, nestačí mi knihu jen přečíst… je to přece kuchařka! Tak uvidíme, zda podle ní dokáže něco ukuchtit i takové kuchyňské nemehlo jako jsem já.

Mám ráda kuchařky. Ráda v nich listuji, prohlížím si obrázky a čas od času se pokusím i něco ukuchtit. Většinou se to dá jíst, ale jen málokdy to vypadá tak, jako na tom krásném obrázku v knížce. A když čerpám z cizojazyčných receptů, bývá to většinou ještě náročnější.

Jsem moc zvědavá, jak se mi bude dařit s kuchařkou „Lahodně s Ellou“. Mám jisté obavy ze získávání surovin. Obchodů se zdravou výživou je u nás už dost, ale mám namysli především finanční stránku věci. Takže jsem zvědavá, jak si poradím. A se vším se vám nezapomenu svěřit.

S blogem Delicious Ella jsem se setkala už dříve, v době kdy jsem měla své „bududržetdietu“ období. Je zaměřený nejen na zdravou výživu, ale na celkově zdravý životní styl. Stránky jsou přehledné se spoustou obrázků a různých tipů. Navíc ke každému jídlu nám Ella napíše, proč se jej rozhodla ukuchtit, proč je tak výborný a zdravý pro naše tělo. Jedinou nevýhodou je to, že je celý v angličtině, takže někdy může být náročné dobře porozumět tomu, co má autorka na mysli. Takže kuchařka přeložená do českého jazyka je velké plus. Můžeme tak obohatit svůj jídelníček něčím chutným, ale zároveň zdravým.

Pro zájemce odkaz na zmíněný blog: Deliciously Ella