Jedna zrzka navíc

Tato kniha, kterou jsem zvolila pro svůj první příspěvek, je určena hlavně dětským čtenářům od 12 let. Nikde však není psáno, že si ji nemůže přečíst i dospělý čtenář, a tak jsem se do ní pustila.  Asi se ptáte, jak jsem k ní vůbec přišla. Moje malá sestřička si knihu vypůjčila v obecní knihovně a asi po 12 stránkách, které zvládla přečíst, ji odložila se slovy, že si ji raději přečte jindy. Jelikož jsem chtěla zjistit důvod, proč ji nedočetla, tak jsem si ji otevřela a začala číst. Kniha mě vtáhla během pár stránek do děje a ne a ne mě z něj pustit ven. Pravdou však je, že během těch 12 stránek se tam nic moc neděje… dochází k obyčejnému seznámení čtenáře s postavami. Pokud knihu vezmete do ruky, tak se tohoto nezalekněte a nenechte se odradit. Věřím tomu, že pak vás kniha začne sama o sobě bavit tak, jako bavila i mě. 

  Ústřední myšlenkou knihy je ukázat čtenáři, co se může stát člověku, který se nudí. Hlavní hrdinkou je Jarmila, holka se zrzavými vlasy. Tato dívka má složitý život. Vyrůstá pod dohledem svého roztržitého otce, který to s ní nemá vůbec lehké. Její otec je logopedem a jednoho dne do jeho ordinace přijde herečka Jana, která šišlá a chce se tomu odnaučit. Jana je Jarmile sympatická. Když už Jarmila neví nudou co by, tak napíše Janě dopis a ta ji vezme na natáčení filmu. Tam se Jarmile změní od základu život… Chcete vědět jak? Není nic jednoduššího, než si knihu pořídit a přečíst si ji. 

  Výtky: Jediné, co bych knize vytkla je to, že mi občas přišlo, že autorka přechází mezi smyslem a nesmyslem. Dlouho mi trvalo, než jsem se zorientovala, co se vůbec Jarmile stalo. Vše se poté vysvětluje až ve druhé třetině knihy.

Iwikova knihovna

Zakládající a jediný člen přísně tajného a hranatého spolku Hranatých. Studnice nápadů, švadlenka, psavec, kraslíř a kreativec každým coulem.....Oo slunce naše hranaté :-) Poradím, pomůžu, ušiju. Zázraky ihned, nemožné do tří dnů - a prý je se mnou sranda!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *