Kůzlátka, kůzlátka…

Už jednu pohádku jsme tu na recenzi měli, tak proč v nich nepokračovat. Všude je plno krváků, detektivek, slaďáků, fantazáren a scifáren. Ale na pohádky pro nejmenší, naše další čtecí generace, nikdo moc nenarážím. A proto jsem se rozhodla, že pohádky prostě budou! A na kom jiném si je hlavně vyzkoušet, než na naší nejmenší člence Hranatého týmu:-)

Takže naše malá má na cestě svůj druhý recenzní výtisk a tentokrát od nakladatelství Portál. Z jejich první knihy , kterou jsme tu měli na recenzi, jsme byli nadšení. Mami, kdy už konečně umřeš jsme byli nadšení a tak se už neskutečně těšíme na pohádku.

A cože nám to pěkného přijde? No přeci novinka Kůzlátka! 

pictureprovider (1)

Ilustrace – to bylo první, co mě praštilo do oka. Jsou krásné a hrozně se mi líbí ta jinakost. To byl důvod, proč jsem se na knihu podívala trochu víc. A bác! Druhá věc – je to oboustranné..z jedné strany kůzlátka zlobí a z druhé už ne. Líbí se mi ten nápad, tak jsem zvědavá, jak se bude líbit naší malé, až jí dostane do spárů:-)

A co o knize píše oficiální anotace?

Dvě pohádky o kůzlátkách spojené do jedné knihy: „Pohádka o kůzlátkách, ale poslušných“ a „Pohádka o kůzlátkách, ale neposlušných“.
Známou pohádku o neposlušných kůzlátkách převyprávěla Mária Rázusová-Martáková, Jaroslava Blažková vymyslela pohádku o poslušných kůzlátkách, která se hloupému vlkovi vysmějí, a za jejich poslušnost se jim dostane zasloužené odměny. Obě pohádky jsou filigránsky spojené do jednoho svazku, který lze číst z obou stran. Půvab knížky podtrhují osobité ilustrace vynikajícího slovenského ilustrátora Vladimíra Krále.
Mária Rázusová-Martáková (1905 – 1964) byla slovenská básnířka, dramatička, překladatelka a autorka literatury pro děti a mládež. Za přínos slovenské literatuře získala v roce 1966 im memoriam Cena Fraňa Kráľa.
Jaroslava Blažková (1933) je slovenská prozaička, publicistka a autorka knih pro děti a mládež. Pracovala v Československém rozhlasu a v redakci deníku Smena, od roku 1968 žije v Kanadě.
Za tvorbu pro děti získala cenu UNESCO H. Ch. Andersena.
Vladimír Král (1974) je slovenský ilustrátor, designér, scénický výtvarník a režisér animovaných filmů. Ilustroval řadu dětských knih, mimo jiné knihu „Analfabeta Negramotná“ Jána Uličianského (česky 2013 Práh) nebo „Vánoční mystérium“ Josteina Gaardera.