Čtu ušima: Kritik

Kritik

Na tuto knihu ze série Akta Enzo jsem se velmi těšila, neboť už znám od autora trilogii Ostrov Lewis, kterou nádherně načetl Jiří Dvořák a která se mi velmi líbila. A musím říct, že mne autor opět nezklamal!

Příběh se odehrává ve vinařském prostředí ve Francii. Světově uznávaný kritik vín zmizí a po roce je nalezen mrtev na jihozápadě Francie oblečen do karmínového roucha ve vinici přímo mezi řádky révy. A co víc..ukáže se, že jeho mrtvola byla po celý rok uchovávána v červeném víně. Tohle se mi zdálo zvlášť zajímavé. Po třech letech se vyšetřování odloženého případu ujímá detektiv Enzo Macleod – příznivcům Petera Maye známý už z knihy Výjimeční lidé. Jak bude ve vyšetřování postupovat a jak se mu bude dařit, to samozřejmě nebudu prozrazovat. Poslechněte si sami.

 

Peter May je famózní vypravěč! Od první chvíle vás do příběhu vtáhne a až do poslední minuty vás nepustí.

David Matásek předvedl opravdu výborný herecký výkon a přispěl myslím velkou měrou ke skvělému zážitku z poslechu této knihy. Průvodní hudba je také velmi dobrá a vhodně dotváří atmosféru aniž by rušila.

Celkově, jak je ostatně už u tohoto nakladatelství dobrým zvykem, je nahrávka kvalitně zpracovaná, zvuk čistý, obálka po výtvarné stránce velmi zajímavá a přehledná. Krátce je zde představen autor i interpret včetně portrétů a nechybí ani stopáž a informace o všech, kdo se na nahrávce podíleli. Těm, kdo mají rádi napínavé příběhy se skvělou atmosférou vřele doporučuji!

Děkuji nakladatelství Onehotbook za recenzní CD.

 

Anotace: 

Ve víně může být nejen pravda, ale i smrt. Kdo ji má na jazyku?
Během degustačního turné po nepříliš známém vinařském regionu Gaillac zmizí nejlepší světový kritik vín Gil Petty. O rok později je nalezen ve vinici na jihozápadě Francie, oblečený do karmínového roucha Řádu božské láhve – společnosti, která se věnuje propagaci gaillackých vín. Jeho mrtvola, která byla celou dobu předtím zjevně uchovávána v červeném víně, stojí jako morbidní strašák přivázaná ke kříži mezi řádky zralé vinné révy. A vrah stále není dopaden… Když se Enzo Macleod po třech letech pustí do odloženého případu, zjistí, že v napohled klidném francouzském vinařství vře tvrdý boj plný chamtivosti, závisti a zoufalství. Potenciálním vrahem by mohl být kdokoli: místní vinaři, členové Řádu božské láhve, a dokonce i Pettyho dcera Michelle. Je někdo z nich připraven Enza zastavit, i kdyby měl zabíjet znovu?

Formát: 1 x CD mp3
Délka nahrávky: 10 hodin 6 minut

Překlad: Linda Kaprová

Ukázka: